Turnaj 10.10. 2015 - Areál SK Hostivař

10.10. se nesešlo v útulném areálu SK Hostivař 10 týmů, nýbrž nově týmů 20, které své síly změřily na 5 hřištích. Na hráče tedy čekala větší porce zápasů. Nepršelo, ale sluníčko zůstalo schováno za mraky a s ním také příjemnější teplo.

Z počátku bylo chladnější počásí znát také na výkonech některých týmů, které se jen ztuha rozjížděly.

V Lálově skupině Sparta hned v prvním zápase pouze remizovala s aktivně hrajícím Ústím nad Labem, což předznamenalo její občasné herní tápání a výpadky v turnaji. Když v dalším zápase přišla porážka s černou Slavií, řada lidí si položila hned z kraje turnaje otázku, zda bude hrát Sparta tentokrát vůbec o medaile. V téže skupině se totiž prezentoval výbornými výsledky také tým SKP z Českých Budějovic. V Lálově skupině ani jednou kluci z Budějovic neprohráli a zaslouženě postoupili spolu se slávisty do bojů o medaile.

V Pučově skupině kralovaly Pardubice a trochu překvapivě také lepšící se kluci z FC Vysočiny Jihlava. Sešívaní, tj. druhý tým Slavie a také např. FK Kolín hráli dobře, ale bodové ztráty s mužstvy z čela skupiny je stály postup mezi nejlepší.

Do Bicanovy skupiny o 1. až 4. místo si výhodu výhry z úvodních skupin přenesly týmy SKP a Pardubic. Na slavistech sice bylo vidět, že chtějí svůj turnaj vyhrát, do superfinále však vedla pouze cesta výher nad nejlepšími z Pučovy skupiny. A protože kluci z Vysočiny a Pardubic chtěli samozřejmě vyhrát také, rozhořely se opravdové fotbalové bitvy. Tyto zápasy přinesly nádherné fotbalové momenty, kdy padlo spoustu branek na obou stranách. Vždy o gól však byli vepředu slávisté a sami rozhodli o své účasti v superfinále.

Superfinále byl soubojem útočné hry v podání týmu SK Slavia Praha - černá a ryze defenzivního systému 3-1 v podání SKP. Otázkou tedy bylo, zda se prosadí individuálně-kombinační hra Slavie, nebo hra na brejky, která týmu SKP celý turnaj vycházela. A nebyla to výsledkově špatná taktika, protože chybiček při útočení slávisté několik přirozeně vyrobili. Celkově však slávisté hře jasně dominovali, takřka trvale měli míč na svých kopačkách a z řady brankových příležitostí 5 využili a zvítězili 5:2. 

Individuální trofeje získali:

  • Cena Slávie - Michal Sedláček - FC Vysočina Jihlava
  • Nejlepší střelec (18 branek) - Jan Zelinger - FK Pardubice
  • Největší přínos pro tým - Vladimír Kršík - SKP České Budějovice
  • Nejlepší brankář - Samuel Brisuda - SC Xaverov Horní Počernice

Kompletní výsledky jsou uvedeny zde:

Fotogalerie k tomuto turnaji je zde:

 

Konečné pořadí turnaje:

1. SK SLAVIA PRAHA ČERNÁ
2. SKP ČESKÉ BUDĚJOVICE
3. FK PARDUBICE
4. FC VYSOČINA JIHLAVA
5. AC SPARTA PRAHA
6. FK ÚSTÍ NAD LABEM
7. FK KOLÍN
8. SK SLAVIA PRAHA SEŠÍVANÍ
9. 1. FK PŘÍBRAM
10. FC VIKTORIA PLZEŇ
11. FK MOTORLET PRAHA
12. FC ZBROJOVKA BRNO
13. FC SLOVAN LIBEREC
14. FC HRADEC KRÁLOVÉ
15. TJ BŘEZINĚVES
16. TJ UNHOŠŤ
17. RAFK RAJHRAD
18. SC XAVEROV H. POČERNICE
19. FK BANÍK SOKOLOV
20. SK KLADNO

 

Kontakt

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode