Turnaj 18.4. 2015 - Areál SK Hostivař

Poprvé v historii turnajů SlaviaTour se utkaly týmy s hráči ročníku 2006 a mladší. Výjimku tvořily 2 týmy SK Slavia Praha a obhájce prvenství AC Sparta Praha, které disponovaly hráči ročníku 2007 a mladší. Před turnajem se diskutovala otázka, jak se tyto dominující týmy své kategorie popasují s týmy kategerie o rok starších hráčů. Zatímco druhý tým Slavie se soupeřů zalekl a v celém turnaji působil matně, zbylé dva týmy si nevedly vůbec špatně.

Turnaj se hrál na výborně připraveném travnatém hřišti bez deště, ale za relativně chladného počasí.

V Lálově skupině o čelo soupeřila čtveřice SK Union Vršovice, SC Xaverov, AC Sparta Praha a SK Aritma Praha. Tyto týmy si vzájemně brali body, nicméně v závěru byl jasným účastníkem čelní Bicanovy skupiny tým SK Union Vršovice. O druhé postupové místo se utkala v přímém souboji Sparta s Xaverovem. Xaverov potřeboval, z důvodu menšího počtu vstřelených branek při rovnosti bodů, vyhrát, a ačkoliv dlouho v zápase vedl, Sparta nakonec zaslouženě vyrovnala a postoupila do Bicanovy skupiny. Přestože byl Xaverov pasován na favorita turnaje, tuto roli nakonec nepotvrdil. Herně nestačil ani na mladé sparťany a později ani na slávisty.

V Pučově skupině mimopražské týmy, navzdory předturnajovým prognózám, překvapivě nehrály prim. A tak tempo diktovaly pražské týmy z Hájů, Motorlet a mladí slávisté. Ačkoliv Slavia předváděla pěkný kombinační fotbal, nevyvarovala se zbytečných chyb a zvláště bodovou ztrátou s nevýraznou Hostivaří si sama zavřela vrátka do Bicanovy skupiny o medaile. 

Bicanova skupina o 1. až 4. místo přinesla zajímavý fakt. Týmům ročníku 2006 zjevně ubyly síly. Tento fakt vyústil ve výraznou převahu Sparty, která svou nátlakovou hrou působila soupeřům značné problémy. Místenku pro superfinále si dále pohlídali kluci z Unionu Vršovice.

V superfinále se Sparta od začátku snažila oplatit Unionu porážku z Lálovy skupiny. Aplikovala svou nátlakovou hru. Fyzicky disponovaní hráči soupeře hrozili především z brejků, které však byly opravdu smrtící. Ačkoliv to chvílemi vypadalo na remízu a prodloužení, titul Sparta nakonec obhájila v normální hrací době. Prvoligový rozhodčí Karel Hrubeš, rozhodující superfinále, si do notesu zapsal konečný výsledek 3:2 pro Spartu. 

Ceny tentokrát předávali hráči aktuálního lídra naší nejvyšší soutěže FC Viktorie Plzeň:

  • Pavel Horváth - fotbalový internacionál, mnohonásobný reprezentant a bývalý hráč SK Slavia Praha a také AC Sparta Praha
  • Matúš Kozáčik - reprezentant Slovenska, 2x mistr ČR a bývalý hráč SK Slavia Praha a také AC Sparta Praha

Individuální trofeje získali:

  • Cena Slávie - Štěpán Adam - FK Motorlet Praha
  • Nejlepší střelec (20 branek) - Kryštof Adamiec - SK Union Vršovice
  • Největší přínos pro tým - Ondřej Penxa - AC Sparta Praha
  • Nejlepší brankář - Tomáš Hadraba - Háje SOS


Kompletní výsledky jsou uvedeny zde:

SlaviaTour 6 - 18.4. 2015 - kompletní výsledky.pdf


Fotogalerie k tomuto turnaji je zde:

slaviatour.rajce.idnes.cz/2015-04-18_SlaviaTour_6_-_SK_Hostivar/


Konečné pořadí:

1.  AC SPARTA PRAHA
2.  SK UNION VRŠOVICE
3.  HÁJE SOS
4.  FK MOTORLET PRAHA
5.  SK ARITMA PRAHA
6.  SK SLAVIA PRAHA - ČERVENOBÍLÁ
7.  SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE
8.  FK DUKLA JIŽNÍ MĚSTO
9.  FK LETY
10. TJ STRAKY
11. MFK DOBŘÍŠ
12. FK MLADÁ BOLESLAV
13. FK ÚSTÍ NAD LABEM
14. SK HOSTIVAŘ
15. FK RUDNÁ
16. SK SLAVIA PRAHA - ČERNÁKontakt

Partneři

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode