Turnaj 28.3. 2015 - Areál SC Xaverov Horní Počernice

Po dlouhé zimní přípravě se sešly týmy ze všech koutů naší země k prvnímu turnaji série SlaviaTour v roce 2015. Již o den dříve přijeli kluci z Frýdku-Místku, aby změřili svůj fotbalový um s týmy, které se většinou již pravidelně účastní slávistických turnajů. Ačkoliv hráči ze severu Moravy nehrají fotbal tak dlouho jako mnozí jiní účastníci, nebyly navzdory celkovému umístění jejich výkony vůbec špatné. Hlasitě to koneckonců dávali najevo také jejich rodiče a příznivci. 

Turnaj se hrál na umělce venku, přičemž počasí hráčům, i přes ranní mračna, přálo. Bylo skoro bezvětří a po obědě nakonec vysvitlo také sluníčko.

Po sportovní stránce v Lálově skupině vládla jasně od začátku AC Sparta Praha. Výraznější odpor ji nekladla ani jinak bojovně naladěná Zbrojovka Brno. Otázkou této skupiny tedy bylo, který tým doprovodí Spartu do bojů o medaile. Před závěrečným kolem měl velkou šanci tradičně FK Kolín, který chtěl zlomit prokletí pátých míst na SlaviaTour. V přímém souboji však nesměl prohrát se Zbrojovkou. Zbrojovka tento zápas vyhrála a postoupila do Bicanovy skupiny právě ona. Obdobně jako Sparta v Lálově skupině, vévodila Pučově skupině Slavia. Výbornou definzivní činností se prezentoval tým z Hradce Králové a po zásluze si vybojoval účast v bojích o medaile. V Pučově skupině dosáhli pěkných výsledků také týmy FK Dukla Praha a TJ Březiněves. 

Bicanova skupina o 1. až 4. místo tentokráte přinesla nečekanou zápletku. Sparta sice nejprve porazila jasným rozdílem Slavii, kdy se hráči Slavie především utápěli v kličkách, zatímco střelecky disponovaný Alex Chrastina ze Sparty střílel góly. V následujícím zápase však Sparta podlehla Hradci Králové, čímž se body výše uvedených týmů v konečném účtování Bicanovy skupiny srovnaly na 6. O pořadí a tedy o účastnících prestižního superfinále rozhodoval, podle pravidel turnaje, počet vstřelených gólů. V superfinále se tedy střetly týmy pražských "S".

Superfinále začalo podle sparťanských not, po úvodní sprše třech gólů v síti Slavie se však začala karta obracet. Slavia začala vyhrávat osobní souboje, byli silní na míči, zatímco sparťané míče s problémy pouze od sebe odráželi. Slávisté mocně dotahovali, ale v rámci doby zápasu to na zvrat nestačilo. Superfinále po výsledku 3:2 ovládla AC Sparta Praha a radovala se z další obhajoby vítězství na SlaviaTour.

Ceny předával bývalý vynikající hráč AC Sparta Praha, účastník pohárových útkání a v současné době fotbalový funkcionář Bohemians Praha 1905 Tomáš Požár.

Individuální trofeje získali:

  • Cena Slávie - Matěj Mašek - SK Rapid Psáry
  • Nejlepší střelec (18 branek) - Alex Chrastina - AC Sparta Praha
  • Největší přínos pro tým - Oliver Svoboda - FC Hradec Králové
  • Cena publika - Alexandr Checkrigin - AC Sparta Praha


Kompletní výsledky jsou uvedeny zde:

SlaviaTour 5 - 28.3. 2015 - kompletní výsledky.pdf


Fotogalerie k tomuto turnaji je zde:

slaviatour.rajce.idnes.cz/2015-03-28_SlaviaTour_5_-_SC_Xaverov/


Konečné pořadí:

1.  AC SPARTA PRAHA
2.  SK SLAVIA PRAHA
3.  FC HRADEC KRÁLOVÉ
4.  FC ZBROJOVKA BRNO
5.  FK DUKLA PRAHA
6.  FK KOLÍN
7.  FC SLOVAN LIBEREC
8.  TJ BŘEZINĚVES
9.  FK MOTORLET PRAHA
10. FKM VYSOČINA JIHLAVA
11. FK ÚSTÍ NAD LABEM
12. SK RAPID PSÁRY
13. FK BANÍK SOKOLOV
14. SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE
15. FK LETY
16. MFK FRÝDEK - MÍSTEK


Kontakt

Partneři

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode