Turnaj 17.11. 2017 - Areál TC Eden

 

V den svátku sametové revoluce se sešla téměř stejná parta týmů a hráčů jako tomu bylo v září ve Štěrboholech. Jedním ze dvou nových týmů byla FK Dukla Praha. Ikdyž spíše staronových. Pamětníci vědí, jak tato družina dominovala turnaji 8 a utla nadobro sparťanskou vítěznou sérii na Slaviatour.

Za zataženého a později i lehce deštivého počasí se Dukla představila nejprve v Pučově skupině, která byla tentokrát nabitá favority. Doplatili na to především sešívaní slávisté, kteří se proremízovali do bojů o poslední místa v turnaji. Zvlášť je musel mrzet remízový zápas s Vlašimí, ve kterém vedli již 3:0, přesto zápas nevyhráli. Do bojů o medaile se nakonec probili favorité z Dukly a Dynama České Budějovice. K tomu nutno dodat, že vzájemný zápas těchto týmů byl jednoznačně ozdobou turnaje. Navíc Dynamo jako jediné dokázalo Duklu herně přehrát. Dukle však pomohla paní štěstěna a zápas těsně vyhrála.

Lálova skupina měla být spíše vyrovnaná, což popřeli modří slávisté. Otočeným zápasem s Teplicemi, remízou s Chrudimí a vítězstvím nad Kladnem si rychle zajistili postup do semifinále. Zklamaní museli být chrudimští, kteří sice v turnaji neprohráli, ale podobně jako u sešívaných slávistů bylo těch remíz až příliš. Nenápadně působili moravané z Vyškova, ale po jednoturnajové pauze měli zjevně napřaženo k medailím. V základní skupině neprohráli a díky dvěma výhrám šli do semifinále.

V semifinále však narazili na Dynamo, které, i přes kostrbaté výsledky, bylo jedním ze žhavých favoritů na prvenství v turnaji. Jak se však ukázalo, zápasy ve skupině je stály příliš sil a v semifinálo to již nebylo ono. Vyškovští toho využili a postoupili do finále.

Ve druhém semifinále chtěli pomstít modří slávisté své sešívané kamarády a přejít přes Duklu do finále. Jenomže kluci z Julisky byli proti. Zvláště útočná vozba Fritz - Štefan - Kůsa - Kyzlink nadělala oběma slávistickým obranám (a o nic méně také slávistickým fandům) mnoho vrásek na čele. Ačkoliv slávistům nelze upřít bojovnost a snahu, nutno uznat, že Dukla zápas od začátku kontrolovala a zaslouženě postoupila do finále.

Ve finále v úvodu působil lepším dojmem MFK Vyškov. Ujal se také vedení. V dalším průběhu však dominovala Dukla a skóre také otočila ve svůj prospěch. Tímto vítězstvím Dukla sestavená z hráčů ročníku narození 2006 přetavila svou druhou účast na turnajích Slaviatour ve druhé vítězství.

Individuální trofeje získali:

  • Cena Slávie - Kristýna Skálová - SK Dynamo České Budějovice
  • Největší přínos pro tým - Jakub Dufek - FK Teplice
  • Nejlepší brankář - Tomas Donadello - FK Dukla Praha

Kompletní výsledky jsou uvedeny zde:

Fotogalerie k tomuto turnaji je zde:

    slaviatour.rajce.idnes.cz/2017-11-17_SlaviaTour_18_-_TC_Eden 

 

Konečné pořadí:

1. FK DUKLA PRAHA
2. MFK VYŠKOV
3. SK DYNAMO Č. BUDĚJOVICE
4. SK SLAVIA PRAHA - MODŘÍ
5. MFK CHRUDIM
6. FK TEPLICE
7. FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM
8. SK SLAVIA PRAHA - SEŠÍVANÍ
9. SK KLADNO
10. SC XAVEROV

Kontakt

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode