Turnaj 28.9. 2017 - Areál FK Viktoria Štěrboholy

Září slibuje vždy ideální podmínky pro fotbal. A protože přání je otcem nejenom myšlenky, ale občas také počasí, hrálo se tentokrát za ideálních podmínek. Bylo slunečno, po ránu rosou svlažený pažit připraven také perfektně.

Na tomto terénu se od začátku pustili do svých soupeřů, v Lálově skupině, zostra modří slávisté. Odskákal to jeden z favoritů turnaje, tým FK Teplice. Pro modré slávisty to však byla poslední radost v turnaji. V následujícím utkání podlehli dobře hrající Vlašimi a ve zbytku turnaje jim to již neklapalo. Naopak Vlašim prošla úvodním skupinovým dějstvím hladce a postoupila jako první do semifinále. Obhájci turnajového prvenství, moravané z Vyškova, přesvědčivě nepůsobili, nicméně ve vyrovnané Lálově skupině si získali postup ve vzájemném zápase právě na úkor modrých slávistů.

Pučova skupina tentokráte působila velmi kvalitně a vyrovnaně. Krom Braníku, kterému se turnaj opět nepovedl, všichni účastníci tvrdě bojovali o postup do semifinále. Favority byli hráči Dynama. Jihočeši se snažili o kombinační hru, v zápasech i byli silní na míči, nicméně do finální fáze se tak často nedostávali. Naopak velmi dravě působili hráči z Chrudimi a také Sokolova. Do bojů o medaile se však dostali pouze hráči ze severu Čech. Chrudim srazily dvě těsné prohry, resp. gólové abstinence. Vítězem skupiny se stali sešívaní slávisté, kteří se do bojů o medaile v několika zápasech probojovali spíše silou vůle nežli dominancí.  

V semifinále to však byl jiný obrázek. Slávisté sice zaspali úvod, ale ve zbytku utkání s týmem MFK Vyškov byli jasně lepší. Utkání se dramatizovalo pouze neúčinnou koncovkou sešívaných. Zdramatizovalo se až do penalt, ve kterých byli šťastnější pražané.

Ve druhém semifinále nejlepší střelec turnaje Matěj Rosenwald Vlašimi finále nevystřílel, ač se o to snažil. Na kolektivní sílu Sokolova to nestačilo a Baník postoupil do bojů o vítězství v turnaji.

Finálové utkání bylo odvetou za utkání, které tento turnaj otvíralo. Sérii střídrných medailí chtěli ukončit sešívaní slávisté, pro FK Baník Sokolov by vítězství v turnaji bylo určitě sladkou odměnou za dosavadní práci. Do vedení se v úvodu utkání dostal Baník a vedení pevně držel ve svých rukou. Slávisty nepouštěl do kombinací, ty přerušoval hned v zárodku a sám hrozil z brejků. Tento průběh měl zápas více než polovinu utkání. V době, kdy z přímého kopu Sokolov zvýšil své vedení na dvoubrankové, se již slávisté dostávali více na dostřel branky soupeře. Ač šancí na skórování měli sešívaní mnohem více, využili pouze jednu jedinou. Chábá efektivita v zakončení trápila slavisty po celý turnaj a stála je tak zlaté medaile. Dobré, ostré zakončení předvedli naopak sokolovští a slaví tak zlaté medaile.

Individuální trofeje získali:

  • Cena Slávie - Radek Buchner - FK Baník Sokolov
  • Největší přínos pro tým - Matěj Rosenwald - FC Sellier & Bellot Vlašim
  • Nejlepší brankář - Michal Doleček - MFK Chrudim

Kompletní výsledky jsou uvedeny zde:

Fotogalerie k tomuto turnaji je zde:

slaviatour.rajce.idnes.cz/2017-09-28_SlaviaTour_17_-_Sterboholy

 

Konečné pořadí:

1. FK BANÍK SOKOLOV
2. SK SLAVIA PRAHA - SEŠÍVANÍ
3. FC SELLIER &BELLOT VLAŠIM
4. MFK VYŠKOV
5. MFK CHRUDIM
6. SK DYNAMO Č. BUDĚJOVICE
7. SC XAVEROV
8. FK TEPLICE
9. SK SLAVIA PRAHA - MODŘÍ
10. ABC BRANÍK

Kontakt

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode