Turnaj 8.5. 2017 - Areál FK Viktoria Štěrboholy

 

Sváteční den (konec 2. světové války), všechny obchody zavřeny, květen, fotbal... a to poslední v útulném areálu chybělo. Sluníčko. Předpověď počasí slibovala občasné přeháňky, což se vyplnilo krátce po obědě v podobě cca 30 minutové průtrže mračen, jinak však počasí fotbalu spíše přálo.

Lálova skupina skupina měla papírového favorita v týmu z Vlašimi. Znalí vědí, že tento tým je v kategorii hráčů 2006 velmi úspěšný v celorepublikovém měřítku. "Zbrojaři" určitě chtěli vylepšit své postavení z posledního turnaje Slaviatour, kdy se do bojů o medaile nedostali. Slávisté si také brousili zuby na top 4, realita však nakonec byla úplně jiná. Neznámý tým z Vyškova, působící vyrovnaně a kompaktně, smetl slávisty a jedině prohra s Kladnem je připravila o plný bodový zisk v základní skupině. Právě tým z Kladna byl nakonec příjemným překvapením v Lálově skupině a bez prohry se také probojoval do semifinále.

V Pučově základní skupině dominovali sešívaní slávisté. Hráli rychle, kombinačně a fotbalovostí předčili všechny ostatní týmy této základní skupiny. Další pořadí bylo velmi vyrovnané. Z boje o postup mezi nejlepší rychle odpadl Braník, celkově se z postupu nakonec radovali kluci ze Stodůlek.

Sokol Stodůlky tedy zopakoval postup mezi nejlepší 4 v turnaji, určitě se však chtěli vyhnout penaltám, které jim minule nevyšly a zůstaly jim pouze oči pro pláč a bramborové medaile k tomu. Bohužel historie se opakovala a penaltové prohry s Vyškovem a Kladnem znamenaly opět 4. místo v turnaji.

Po dešťové vsuvce se do semifinálových bojů pustily také týmy sešívaných slávistů a Kladna. Toto semifinále bylo opět jednoznačnou záležitostí a předvedenou hrou se slávisté pasovali do roli hlavního favorita na vítězství v turnaji.

Ve finále se slávisté střetli s týmem MFK Vyškov. Ačkoliv slávisté začali opět z hurta, kombinovali rychle, soupeře zatlačili k brance, přišly i šance, žádná z nich se však neujala a tak se postupem času plodný tlak měnil spíše v tlak platonický, bez patřičné koncovky. Moravané se spíše spoléhali na rychlé protiútoky a jeden z několika jim vyšel. Po obdržené úvodní brance slávisté navíc znervozněli a i přes herní převahu si, i díky ofsajdovým postavením, větší šanci již nevytvořili. Vítězství v turnaji tedy po výhře 1:0 získali hráči MFK Vyškov.

Individuální trofeje získali:

  • Cena Slávie - Erik Čabelka - MFK Vyškov
  • Největší přínos pro tým - Lukáš Zoubek - SK Kladno
  • Nejlepší brankář - David Havelka - MFK Vyškov

Kompletní výsledky jsou uvedeny zde:

SlaviaTour 16 - 8.5. 2017 - kompletní výsledky.pdf

Fotogalerie k tomuto turnaji je zde:

slaviatour.rajce.idnes.cz/2017-05-08_SlaviaTour_16_-_Sterboholy

 

Konečné pořadí:

1. MFK VYŠKOV
2. SK SLAVIA PRAHA - SEŠÍVANÍ
3. SK KLADNO
4. SOKOL STODŮLKY
5. SK VYSOKÉ MÝTO
6. FK ČÁSLAV
7. FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM
8. SK SLAVIA PRAHA - ČERNÍ
9. FK KOLÍN
10. ABC BRANÍK

 

Kontakt

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode