Turnaj 14.4. 2017 - Areál FK Viktoria Štěrboholy

 

Jaro 2017 je tady a s ním na turnajích Slaviatour hned několik změn. Poprvé se týmy sešly v areálu FK Viktoria Štěrboholy. Po čase se turnaje zúčastnili hráči narození v roce 2006 (hráčky v roce 2005) a mladší. Poslední a nejdůležitější novotou byl rozměr hřiště a počet hráčů. Hrálo se totiž na šířku velkého hřiště systémem 7+1.

Počasí bylo občas, díky větru, chladnější, slibované sluníčko však čas od času přítomné příjemně zahřálo. Apríl jak má být.

Lálova skupina byla otevřená, bez favorita. Boje byly od začátku vyrovnané. Na některých týmech bylo znát, že systém 7+1 již určitou dobu hrají, jiní se s tímto systémem trošku prali. Ze dvou zúčastněných slávistických týmů se dařilo více černým slávistům v Lálově skupině. Ti svou skupinu vyhráli, prohra s posledním Havlíčkovým Brodem pouze dokumentuje vyrovnanost této skupiny. V tomto zápase bylo možné pozorovat snahu o fotbalovost slávistů oproti zkušenosti kluků z Vysočiny, kteří si svého soupeře pohlídali, do ničeho ho nepustili a sami často hrozili. Do semifinále však, v pořadí druhý, zaslouženě nakonec postoupil tým FK Pardubice.  

V Pučově základní skupině dominoval a roli favorita celého turnaje potvrdil SC Xaverov. Tým z Horních Počernic působil kompaktním dojmem a do semifinále postoupil bez zaváhání. Do semifinále je doprovodili, možná trošku překvapivě, kluci ze Sokola Stodůlky. Tento tým oplýval po celý turnaj skvěle organizovanou defenzívou, výborným gólmanem a rychlými brejkovými hráči. Svým defenzivním stylem doslova umořili své ostatní soupeře v základní skupině.   

Pochopitelně se stejnou taktikou vyrukovali v semifinále také na mladé, černé slávisty. Ti se sice dostali do vedení, ostatní slibné šance však končily v nedůrazném zakončení. Jeden povedený brejk Sokola znamenal srovnání a na tomto stavu se již nic nezměnilo. V následných penaltách byli šťastnější slávisté.

Ve druhém semifinále pardubičtí notně potrápili favorita z Xaverova. Zápas byl ve svém průběhu zcela vyrovnaný, přičemž šance se střídaly na obou stranách. Na branku Xaverova ze závěru zápasu již však nenašli pardubičtí odpověď.

Byli tedy nuceni odehrát zápas o bronzové medaile se Sokolem Stodůlky. I tento zápas pro stodůlecké dopadl smolně prohrou až na pokutové kopy, neboť v základní hrací době skončilo utkání 2:2.

Finále bylo napoprvé jasnou záležitostí. Naivně hrající černí slávisté pykali za nedostatečnou definzivní práci. Ačkoliv se nestačili se soupeřem vracet, zelení často skórovali do prázdné branky, sami byli v útočné fázi v podstatě bezzubí. Výsledkem 4:1 se z vítězství v turnaji radovali hráči SC Xaverov.

Individuální trofeje získali:

  • Cena Slávie - Jan Jinoch - SC Xaverov
  • Největší přínos pro tým - Matěj Rosenwald - FC Sellier & Bellot Vlašim
  • Nejlepší brankář - Petr Hataš - Sokol Stodůlky

Kompletní výsledky jsou uvedeny zde:

SlaviaTour 15 - 14.4. 2017 - kompletní výsledky.pdf

Fotogalerie k tomuto turnaji je zde:

slaviatour.rajce.idnes.cz/2017-04-14_SlaviaTour_15_-_Sterboholy

 

Konečné pořadí:

1. SC XAVEROV
2. SK SLAVIA PRAHA - ČERNÍ 
3. FK PARDUBICE
4. SOKOL STODŮLKY
5. FK BANÍK SOKOLOV
6. ABC BRANÍK
7. FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM
8. TJ ŠUMAVAN VIMPERK
9. SK SLAVIA PRAHA - SEŠÍVANÍ
10. FC SLOVAN HAVLÍČKŮV BROD
 

 

Kontakt

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode