Turnaj 1.10. 2016 - Areál SK Hostivař

 

Za nádherného slunečného počasí se, s přívlastkem babího léta, konal úvodní díl série Slavia tour v sezoně 2016/2017, přičemž z pohledu formátu turnaje jsme se dostali již ke starším přípravkám. Na některých týmech bylo vidět, že již umí pracovat s volným prostorem a využívat tak skupinové souhry svých hráčů.

V Pučově skupině potvrzovala roli favorita turnaje sešívaná Slavia. Soupeři s ní sotva drželi krok, otázkou tedy bylo spíše pouze skóre. Roli spolufavorita tentokrát nezvládl FK Baník Most. Na minulém turnaji se tento tým prezentoval dravou kombinační hrou, tentokrát se však soukolí kombinace často zadrhávalo. Také proto do finálové Bicanovy skupiny proklouzli kluci z Xaverova.

FK Ústí nad Labem přijelo do Prahy v plné zbroji, což se projevilo na výsledcích Lálovy skupiny. Arma předváděla rychlý, důrazný fotbal, kterou skupinu s přehledem opanovala. Roli spolufavorita skupiny nakonec s odřenýma ušima potvrdili votroci z Hradce Králové. Ačkoliv vzájemný zápas hovořil pro tým MFK Vítkovice, ostravané klopýtli s o rok mladšími slávisty, čímž se přípravili o boje o medaile.

V Hemeleho skupině výsledkově nevyšla riskantní hra Viktorii Plzeň a tak černí slávisté a FK Pradubice společně dokráčeli do finálových bojů. Nezměnil na tom nic ani sympatický tým z Chrudimi.

V Bicanově skupině o 1. až 6. místo pokračoval strojově tým sešívaných slávistů, zbrzdit jej dokázali pouze votroci, kterým sešívaní ve vzájemném utkání takřka bez šancí branku nedali. Do superfinále se však nakonec prosadila (zaslouženě) arma, neboť černé slávisty sešívaní v týmovém derby nešetřili, čímž je posadili na bronzovou příčku.

Superfinále napětí nechybělo. Sešívaní sice byli lepší v podstatě ve všech směrech, ujala se však pouze střela z úvodu zápasu. Další šance totiž slávisté spalovali, utkání se tak mohlo kdykoliv otočit. K tomu však nedošlo, neboť náznaky brejků si obránci slavie pohlídali a minimum ústeckých střel pochytal slávistický brankář. Problémy měla spíše ústecká obrana, která stěží stíhala slávistickým kombinacím, ve hře však svůj tým držel skvělý ústecký gólman. Po výsledku 1:0 pro sešívané slávisty to však na lepší než stříbrné medajle nestačilo.  

 

Individuální trofeje získali:

  • Cena Slávie - Filip Kočvara - FK Ústí nad Labem
  • Nejlepší střelec (16 branek) - Lukáš Kohout - MFK Chrudim
  • Největší přínos pro tým - Daniel Vrážel - FK Pardubice
  • Nejlepší brankář - Oliver Svoboda - FC Hradec Králové
 

Kompletní výsledky jsou uvedeny zde:

Fotogalerie k tomuto turnaji je zde:

Konečné pořadí:

1. SK SLAVIA PRAHA - SEŠÍVANÍ
2. FK ÚSTÍ NAD LABEM
3. SK SLAVIA PRAHA - ČERNÍ 
4. FK PARDUBICE
5. FC HRADEC KRÁLOVÉ
6. SC XAVEROV
7. FK BANÍK MOST
8. MFK CHRUDIM
9. FK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA
10. FC VIKTORIA PLZEŇ
11. SK SLAVIA PRAHA - U9
12. MFK VÍTKOVICE
13. FK SPARTAK CHOCEŇ
14. FK MOTORLET PRAHA
15. FC SVRATKA BRNO
16. AC SPARTA PRAHA
17. FK BANÍK SOKOLOV
18. RAFK RAJHRAD
SK SLAVIA PRAHA - ?
AC SPARTA PRAHA - ?
FK PARDUBICE - ?
FC HRADEC KRÁLOVÉ - ?
FK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA - ?
FK MOTORLET PRAHA - ?
FK SPARTAK CHOCEŇ - ?
FK BANÍK MOST - ?
SC XAVEROV H. POČERNICE - ?
FC VIKTORIA PLZEŇ - ?
FC SVRATKA BRNO - ?
FK ÚSTÍ NAD LABEM - ?
RAFK RAJHRAD - ?
FK BANÍK SOKOLOV - ?

Kontakt

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode