Turnaj 4.6. 2016 - Areál SK Hostivař

 

Za takřka ideálního počasí se konal poslední turnaj série Slavia tour v sezoně 2015/2016, kdy především slávisté byli zvědavi, zda udrží vítěznou sérii po celou sezonu. Na začátku určitě netušili, jak bude na konci veselo. Turnaj okořenil tým Česko-Slovenské fotbalové akademie z Malacek.

V Pučově skupině Sparta sice výsledkově nenechávala zúčastněné na pochybách, že bude opět bojovat o nejvyšší příčky, herně však zůstavala za výkony z minulých turnajů. Hlavním soupeřem ve skupině měl být tým Bohemians 1905, což se koneckonců ve vzájemném zápase potvrdilo, jinak však klokani na turnaji žádnou díru do světa neudělali. Příjemné překvapení připravili svým fanouškům hráči MAS Táborska, kteří v přímém souboji o Bicanovu skupinu porazili ve vyrovnaném zápase tým Motorlet Praha 4:3. 

Lálova skupina se tentokrát ukázala jako nejkvalitnější. Černí slávisté sice dominovali, ale za nimi se srovnaly hned 3 týmy, které předváděly velice slušnou hru. Krom snaživé Viktorie Plzeň, to byl překvapivě tým z Xaverova a hráči FK Baník Most, kteří za poslední rok udělali zřetelný výkonnostní posun. Naopak překvapivě nestačilo Dynamo, FK Mladá Boleslav navíc nepotvrdila medailový výsledek z minulého turnaje. Do Bicanovy skupiny se nakonec zaslouženě probojoval FK Baník Most.

V Hemeleho skupině napadobovali své kamarády v černých dresech sešívaní slávisté. V této skupině své ambice potvrdili kluci z Vysočiny Jihlava. Pěkné výkony předvaděl také tým z Chrudimi. Podobného výsledku dosáhla také Arma z Ústí, ale především po úspěchu na Ondrášovce to bylo spíše málo.

V Bicanově skupině o 1. až 6. místo dominovaly oba slávistické týmy. Nestačila na ně ani Sparta, která alespoň s přehledem vybojovala bronzové medaile. 

Slávistické superfinále nabídlo utkání dvou týmů, které se doposud prezentovaly rozdílnou hrou. Černí se spoléhali především na individuální výkony, sešívaní během turnaje předvedli nejednu pěknou kombinaci na jeden dotek. Skvělý střelecký den potvrdil sešívaný Honza Hruša také ve finále, kde vstřelil 2 branky. Ačkoliv první vzájemné utkání v rámci Bicanovy skupiny vyhráli jasně černí, superfinále patřilo naopak sešívaným. Sešívaní také v tomto utkání předvedli několik rychlých kombinací od vlastní branky až po úspěšné zakončení, čímž předčili spíše individuální pojetí hry černých a zaslouženě získali zlaté medaile.

Individuální ceny předával Pavel Horváth - fotbalový internacionál, mnohonásobný reprezentant a bývalý hráč Sportingu Lisabon, SK Slavia Praha, AC Sparta Praha, Viktorie Plzeň aj.

Individuální trofeje získali:

  • Cena Slávie - Matěj Kotrba - FC Vysočina Jihlava
  • Nejlepší střelec (25 branek) - Jan Hruša - SK Slavia Praha
  • Největší přínos pro tým - Hugo Sochůrek - MAS Táborsko
  • Nejlepší brankář - bratři Růžičkové - FC Viktoria Plzeň

Kompletní výsledky jsou uvedeny zde:

Fotogalerie k tomuto turnaji je zde:

Konečné pořadí turnaje:

1. SK SLAVIA PRAHA SEŠÍVANÍ
2. SK SLAVIA PRAHA ČERNÍ
3. AC SPARTA PRAHA
4. FC VYSOČINA JIHLAVA
5. FC MAS TÁBORSKO
6. FK BANÍK MOST
7. BOHEMIANS PRAHA 1905
8. FC VIKTORIA PLZEŇ
9. SC XAVEROV H. POČERNICE
10. MFK CHRUDIM
11. FK MOTORLET PRAHA
12. FK ÚSTÍ NAD LABEM
13. 1.HFK OLOMOUC
14. SK DYNAMO Č. BUDĚJOVICE
15. FK KOHOUTI ROKYCANY
16. SKP Č. BUDĚJOVICE
17. ČSFA MALACKY
18. FK MLADÁ BOLESLAV
19. SK SLAVIA PRAHA U8
20. TJ UNHOŠŤ
21. FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM

 

Kontakt

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode