Turnaj 7.5. 2016 - Areál SK Hostivař

Za ideálního slunečného počasí se opět sešly přední týmy z celé republiky k fotbalovému klání hráčů ročníku narození 2007. V týmu Dukly Jižní Město kluky pořádně prohánělo děvče narozené o rok dříve, což je samozřejmě dle zvyklostí povoleno. Ze Slovenska přijeli a turnaj obohatili kluci z Dukly Bánské Bystrice, na jejichž hru byl zvědavý nejeden zasvěcený divák.

Pučovu skupinu ovládli sešívaní slávisté, kterým zvláště ve vzájemném souboji notně šlapali na paty viktoriáni z Plzně. Plzeňáci jsou známí svou hrou na riziko, která ne vždy přináší výsledkové ovoce, nicméně na tomto turnaji s přehledem do finálové skupiny postoupili.

V Lálově skupině své soupeře trápili černí slávisté, kteří svou nátlakovou hrou diktovali tempo a celkově také výši skóre. Slávivisty do finálové skupiny doprovodila Dukla Praha, která zaznamenala významný herní posun. Zklamání naopak zavládlo na Vysočině a zřejmě také trošku v Budějovicích. 

V Hemeleho skupině napadobovali černé slavisty tentokráte bílorudí sparťané. A to i přes úvodní remízové zakolísání s týmem Benešova, proti jehož dobře organizované hře se sparťané těžko prosazovali. SK Benešov však nebyl tím druhým týmem, který se Spartou bojoval o medaile. Byl to trochu překvapivě tým FK Mladá Boleslav, který s výjimkou Sparty porazil všechny ostatní soupeře Hemeleho skupiny.

V Hemeleho skupině je potřeba vyzdvihnout jihomoravský tým RAFK Rajhrad, který zcela zastínil svého regionálního rivala Zbrojovku Brno. Zbrojovka zatím kvalitativně v této kategorii tápe. Za zklamání lze považovat také výkony týmu z Pardubic, který byl považován za černého koně turnaje, prognózy však naplněny v tomto směru nebyly.

V Bicanově skupině o 1. až 6. místo potvrdili svou dopolední kvalitu kluci z města aut a vybojovali si tímto bronzové medaile. Nestačili pouze na Spartu a černou Slavii. Tyto dva týmy byly o úroveň dále než ostatní, bylo tedy zřejmé, že si to rozdají o celkový primát. Superfinále předcházel jejich vzájemný souboj v Bicanově skupině. Ačkoliv byla hra zcela vyrovnaná, vyhrála Sparta poměrem 2:1.

Superfinále se hrálo podle stejných not. Hra byla zcela vyrovnaná. Napětí v zápase by se dalo krájet, takticky boj o každý centimetr prostoru byl okořeněn krásnými fintami hráčů obou týmů. Diváci, hráči a trenéři ostatních týmů obklopivší hřiště sledovali parádní bitvu dvou top týmů u nás a zřejmě také v celém středoevropském regionu. Dlouho výsledkově vyrovnaný souboj nakonec rozhodla hlavička nejlepšího střelce turnaje, Kryštofa Čížka. Černí slávisté oplatili Spartě stejným poměrem porážku z Bicanovy skupiny a stali se vítězi celého turnaje.

Individuální trofeje získali:

  • Cena Slávie - Marek Mach - SK Benešov
  • Nejlepší střelec (24 branek) - Kryštof Čížek - SK Slavia Praha
  • Největší přínos pro tým - Vito Braun - AC Sparta Praha
  • Nejlepší brankář - Daniel Sukovyč - RAFK Rajhrad

Kompletní výsledky jsou uvedeny zde:

Fotogalerie k tomuto turnaji je zde:

Konečné pořadí turnaje:

1. SK SLAVIA PRAHA ČERNÍ
2. AC SPARTA PRAHA
3. FK MLADÁ BOLESLAV
4. SK SLAVIA PRAHA SEŠÍVANÍ
5. FC VIKTORIA PLZEŇ
6. FK DUKLA PRAHA
7. SK DYNAMO Č. BUDĚJOVICE
8. RAFK RAJHRAD
9. SK BENEŠOV
10. FC VYSOČINA JIHLAVA
11. DUKLA BANSKÁ BYSTRICA
12. FK MOTORLET PRAHA
13. FC ZBROJOVKA BRNO
14. SC XAVEROV H. POČERNICE
15. FC MAS TÁBORSKO
16. DUKLA JIŽNÍ MĚSTO
17. FK ÚSTÍ NAD LABEM
18. FK PARDUBICE
19. FC TEMPO PRAHA
20. SOKOL KOLOVRATY
21. TJ BŘEZINĚVES

 

Kontakt

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode