Turnaj 22.11. 2015 - Areál SC Xaverov Horní Počernice

Na závěr sezóny, kdy již některé týmy trénují v hale, se uskutečnil další turnaj Slavia tour venku na umělce v areálu Na chvalech. Turnaj se hrál za chladného počasí s teplotou pouze lehce nad nulou. Hráči a také ostatní účastníci tedy byli podrobeni chladnou zatěžkávací zkouškou, do které pouze občasně vstoupilo sluníčko.

Tentokráte nově 18 účastníků bylo rozděleno do 3 základních skupin (Lálova, Pučova a Hemeleho), ve kterých se týmy střetli systémem každý s každým. Podle výsledků se pak účastníci ve druhé polovině turnaje střetli ve třech skupinách (Bicanova, Pláničkova a Veselého) o celkové umístění. Vyvrcholení turnaje tvořilo tradiční superfinále nejlepších dvou celků.

Po sportovní stránce v Lálově skupině vládla jasně od začátku AC Sparta Praha. Na sparťanech bylo od začátku vidět, že chtějí odčinit své klopýtnutí na minulém turnaji a své soupeře přehráli o třídu. Druhé postupové místo si vybojoval ambiciózní tým z Hradce Králové. V Pučově skupině byla situace mnohem vyrovnanější. Herně byla sice nejlepší Slavia - sešívaní, ale trápila se nedůraznou koncovkou, čímž dala šanci ostatním soupeřům. Toho využili kluci z Bohemians 1905, kteří se posunuli do bojů o medaile především vydařeným zápasem se slávisty. Hemeleho skupina patřila týmu z Jihlavy. Na Vysočině je vidět zjevný výkonnostní posun již z minula a ten potvrdili i tentokrát. Spolu s nimi se do finálové Bicanovy skupiny s odřenýma ušima protáhl druhý tým Slavie - černí. Naopak zklamání nakonec panovalo v týmu Army z Ústí nad Labem.

V Bicanově skupině o 1. až 6. místo si sice Sparta udržela neporazitelnost, nicméně zápas se sešívanými naznačil, že cesta k vítězství v turnaji může být pro Spartu ještě pořádně klikatá. Šanci na postup do superfinále brzy ztratila Vysočina Jihlava, hráčům bohemky také došly síly, kdy nestačili ani na černou Slavii. Vpřed se ještě drali votroci, ale v přímém zápase o postup podlehli sešívané Slavii.

V superfinále se tedy střetly týmy Sparty a sešívané Slavie. Vlastní utkání tentokráte vyznělo jednoznačně ve prospěch Slavie, kdy sparťané působili ustrašeným dojmem, těžko se dostávali k míči, zatímco sešívaní se nebáli jít do kličky či kombinace a utkání zaslouženě výhráli poměrem 4:0.

 

Individuální trofeje získali:

  • Cena Slávie - Kryštof Čížek - SK Slavia Praha
  • Nejlepší střelec (19 branek) - Alex Chrastina - AC Sparta Praha
  • Největší přínos pro tým - Štěpán Adam - SK Motorlet Praha
  • Nejlepší brankář - Adam Nassiri - FC Slovan Liberec

 

Kompletní výsledky jsou uvedeny zde:

SlaviaTour 10 - 22.11. 2015 - kompletní výsledky.pdf

 

Fotogalerie k tomuto turnaji je zde:

slaviatour.rajce.idnes.cz/2015-11-22_SlaviaTour_10_-_SC_Xaverov/

 

 

Konečné pořadí turnaje:

1. SK SLAVIA PRAHA - SEŠÍVANÍ
2. AC SPARTA PRAHA
3. FC HRADEC KRÁLOVÉ
4. FC VYSOČINA JIHLAVA
5. BOHEMIANS PRAHA 1905
6. SK SLAVIA PRAHA - ČERNÍ 
7. DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE
8. FK MOTORLET PRAHA
9. SC XAVEROV H. POČERNICE
10. FK MLADÁ BOLESLAV
11. FC SLOVAN LIBEREC
12. FK DUKLA PRAHA
13. FK ÚSTÍ NAD LABEM
14. TJ BŘEZINĚVES
15. TJ UNHOŠŤ
16. FK LETY
17. SK KLADNO
18. SK RAPID PSÁRY

 

Kontakt

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode